Chwalcie łąki umajone…


IMG_1420

Maj jest miesiącem obfitującym w wiele historycznych wydarzeń o charakterze rocznicowym.  W kalendarzu chrześcijan – to miesiąc poświęcony Matce Bożej. Jak głosi tradycja, w tym czasie w całej Polsce wokół kapliczek maryjnych gromadzą się wierni, śpiewając pieśni religijne i patriotyczne. Kultywowanie tradycji jest zbiorowym obowiązkiem pokoleń które wyrosły na „majówkach”. Łączy się w nich pamięć o wydarzeniach historycznych z elementami obrzędowości świeckiej i religijnej.

IMG_1425

Mieszkańcy Aleksandrowic kultywują tradycje majówek. Codziennie przez cały maj o 18:30 gromadzą się w Parku im. Wilhelma hr Żeleńskiego przy grocie Matki Bożej Aleksandrowickiej i śpiewają pieśni maryjne i patriotyczne. Zaśpiewana przed aleksandrowickim wizerunkiem, w otoczeniu parkowej zieleni i kwiatów  tradycyjna pieśń: ”Chwalcie łąki umajone…”  ma tu szczególną swą wymowę.

IMG_1444

Wszystkich Mieszkańców Aleksandrowic: dzieci, młodzież, starszych oraz Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wspólnego „majówkowego” śpiewu.

 

Zapraszam również do zapoznania się z aktualną relacją z podejmowanych działań w dziale

“Nasza Radna”.

IMG_1417