Jubileusz 30-lecia kapłaństwa ks. Krzysztofa Dyrka


msza_wita_9_lipca_2006_20100805_1846197139

Mieszkańcy Aleksandrowic pamiętają dzień sprzed 30 laty gdy wychodziłeś z rodzinnego domu i podążałeś pieszo do morawickiego Kościoła aby odprawić swą Mszę Świętą Prymicyjną. W drodze tej, towarzyszyli Ci Rodzice, Rodzeństwo i cała rodzinna miejscowość. Szedłeś otoczony wieńcem z kwiatów i kwiatem młodzieży. I tak już zostało.  Zawsze , a zwłaszcza z okazji ważnych uroczystości religijnych przyjeżdżałeś do domu , do Rodziców i wraz z nimi przemierzałeś utartym od dzieciństwa szlakiem do parafialnego Kościoła. My mogliśmy się cieszyć Twoją obecnością i  głoszonym Słowem Bożym.

Od odprawionej wówczas przez Ciebie Mszy Świętej prymicyjnej mija właśnie 30 lat. W tym czasie tak wiele się wydarzyło w życiu każdego z nas.

Ty doskonaliłeś się w formacji Jezuickiej. My – Twoje Pokolenie zakładaliśmy rodziny. W tym czasie pomimo rozlicznych obowiązków zawsze znajdowałeś czas aby odwiedzić dom rodziców i rodzinną Miejscowość.

 

139

Cieszyłeś się, że tak dużo w Twojej miejscowości się dzieje i zauważałeś nawet najmniejsze dobro. Każdego potrafiłeś docenić. Uczestniczyłeś w Świętach Aleksandrowic, otwarciu Parku oraz promocjach albumów o Naszej Rodzinnej ziemi:  o Balicach i o Morawicy. To był dla mnie osobiście duży zaszczyt i prestiż. I za tą Twoją  obecność wtedy bardzo Ci dziękuję.

Twoje przywiązanie do rodzinnego gniazda, kultury, historii i tradycji tej ziemi jest dla Nas wszystkich wzorem i miarą wielkości człowieka.

Bóg Ci zapłać za twoją życzliwość, za każde dobre słowo i za pamięć o Nas.

Aleksandrowice są dumne ze swego Rodaka!!.


Księże Krzysztofie,

Z okazji Jubileuszu 30 – lecia Kapłaństwa życzymy Ci Zdrowia, wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej : Tęczyńskiej z Morawickiego Kościoła i Aleksandrowickiej z Parku im. Wilhelma hr Żeleńskiego których wizerunki są Ci tak bliskie.

Niech Bóg błogosławi Tobie na kolejne Jubileusze