Doposażenie Parku im. hrabiego Wilhelma Żeleńskiego w Aleksandrowicach


IMG_0019

Dzięki pomocy finansowej oraz życzliwości Zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków  – Balice Sp. z o.o. – w ramach umowy sponsoringowej w Naszej miejscowości, we wrześniu 2011 roku został sfinansowany projekt „Doposażenie placu zabaw  w Parku im. Hrabiego Wilhelma Żeleńskiego w Aleksandrowicach”. Dofinansowanie w wysokości 11.500 zł. pozwoliło na zakup 2 urządzeń zabawowych tj. zestawu rekreacyjnego „Pionier C” oraz Karuzeli „Jaś”.

IMG_0021

Nabycie działki przez Gminę Zabierzów w 2008 roku, jej zagospodarowanie i przystosowanie do pełnienia funkcji Parku jako miejsca wypoczynku, rekreacji i spotkań Mieszkańców – tu w samym centrum Aleksandrowic – było wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym.  Park stał się miejscem spotkań dla całej społeczności Aleksandrowic, przyciąga też wielu ludzi z innych okolicznych miejscowości. Bardzo często, w miesiącach letnich można zauważyć młodzież, która spotyka się przy stołach do tenisa, grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Morawicy, które przychodzą tutaj na zajęcia z wychowania fizycznego, rodziny z dziećmi i osoby starsze, lubiące odpocząć letnim popołudniem na ławkach przy fontannie i w altance.

IMG_0022W tej części Aleksandrowic wyraźnie brakowało takiego miejsca do spotkań, które byłoby enklawą spokoju pośród hałasu pędzących autostradą i drogą powiatową samochodów oraz przelatujących nisko samolotów. Wszystkie nowe elementy w Parku, zwłaszcza te, które są przeznaczone dla dzieci, jak zabawki, piaskownica, zjeżdżalnie czy karuzele, cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony najmłodszych i okazały się bardzo udaną inwestycją, dlatego władze sołeckie Aleksandrowic zamierzają w przyszłości poszerzyć ofertę skierowaną do najmłodszych i pozyskać kolejne urządzenia zabawowe.

Władze sołeckie Aleksandrowic w imieniu Wszystkich Mieszkańców składają  serdeczne podziękowanie Kraków Airport za wsparcie tej jakże potrzebnej inicjatywy społecznej.