ALEKSANDROWICKA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA


ALEKSANDROWICKA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

Wykonał Edward Wróbel  Mieszkaniec i Miłośnik Aleksandrowic, 2019.

Fot. Marcin Bała

 

W tym roku po raz pierwszy w historii Aleksandrowic, w samym centrum Naszej miejscowości, stanęła Bożonarodzeniowa Szopka.  Wykonana przez Pana Edwarda Wróbla, jest obiektem zachwytu  i podziwu dla Mieszkańców i przejeżdżających przez Naszą miejscowość.

Z wdzięcznością składamy Mu najserdeczniejsze podziękowanie.

 

Pan EDWARD WRÓBEL

Mieszkaniec i Miłośnik Aleksandrowic

 

            Sołtys, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich wraz z wszystkimi Mieszkańcami Aleksandrowic składają Panu najserdeczniejsze podziękowanie za wykonanie w naszej miejscowości Bożonarodzeniowej Szopki.        

Pana społeczne zaangażowanie, precyzja rzeźbiarska w drewnie i serce włożone w realizację tego projektu, pozwoli nam, Mieszkańcom i  przejeżdżającym przez Aleksandrowice, cieszyć się symboliką Świąt Bożego Narodzenia. Kompozycja Bożonarodzeniowej Szopki w scenerii studni, nawiązującej   do Betlejemskiej Stajenki, podnosi rangę tego miejsca i uwidacznia artyzm wykonanych przez Pana dzieł. 

My, Mieszkańcy Aleksandrowic, wyrażamy podziw i uznanie dla Pańskiego kunsztu  zwłaszcza, że Bożonarodzeniowa Szopka nawiązuje do historycznego dziedzictwa naszych przodków, jest dziełem sztuki, której artyzm stanowić będzie dużą atrakcję turystyczną, promującą walory historyczne, wiarę i tradycję  naszych okolic.


Z  serdecznym podziękowaniem  i wyrazami najwyższego szacunku

Mieszkańcy Aleksandrowic