Wspólne świętowanie 11 listopada


2Wieczorem, 11 listopada 2015 r. w świetlicy w Aleksandrowicach zebrali się mieszkańcy, aby wspólnie świętować 97. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przybyłych gości powitała pani Maria Kwaśnik – Przewodnicząca Rady Gminy Zabierzów. Następnie wszyscy odśpiewali ,,Mazurek Dąbrowskiego”.

Po odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci ze świetlicy środowiskowej „Skowronek” zaprezentowały widowisko słowno-muzyczne pt. ,,Nasza Ojczyzna”.  Słowami wierszy i piosenek najmłodsi opowiedzieli o losach Ojczyzny w niewoli, o bohaterstwie Polaków oraz o radości jaką przyniosło Polsce odzyskanie niepodległości. Ogromne wzruszenie wzbudził ,,Katechizm dziecka polskiego” . Występ zakończono piosenką ,,Płynie Wisła, płynie”.

11Po części artystycznej przyszedł czas na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zarówno starsi, jak i młodsi śpiewali z przejęciem najpiękniejsze polskie pieśni, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Oprawę muzyczną – piękną grę na akordeonie, zapewnił pan Józef Ropka. Dźwięki muzyki i śpiew długo rozlegały się w murach świetlicy.

9Podczas spotkania nie zabrakło czasu na rozmowy i wspomnienia.

Ten wyjątkowy wieczór listopadowy na pewno na długo zagości w sercach mieszkańców Aleksandrowic.

 

Tekst: Barbara Rusinek

Zdjęcia: Kinga Gibadło