Święto Aleksandrowic 2015


dsc 02064 lipca 2015 roku Aleksandrowice po raz dziesiąty obchodziły swoje święto. Pogoda, jak na lipiec przystało, była upalna. Od godziny 14.00 na boisku Klubu Sportowego „Topór Aleksandrowice” było gwarno i wesoło. Przygrywała muzyka, dzieci kusiła trampolina, zamek dmuchany oraz zabawa w basenie i lody.

Odbyły się konkursy z nagrodami: konkurs tańca z balonikami, konkurs plastyczny ,,Moja ulubiona bajka” oraz quiz sprawdzający wiedzę na temat Klubu ,, Topór Aleksandrowice”. Chętni mogli sprawdzić poziom cukru oraz ciśnienie krwi w kąciku medycznym zorganizowanym przez dyplomowaną pielęgniarkę Bożenę Tekielak. Kierowcy mieli okazję skorzystać z bezpłatnej diagnozy komputerowej sterowników, którą zaoferował właściciel Mechaniki Pojazdowej Andrzej Kurpan.

dsc 0065

O godzinie 18.00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie Święta przez Przewodniczącą Rady Gminy Zabierzów Marię Kwaśnik i Sołtysa Aleksandrowic Jana Kądziołę. Gospodarze powitali zebranych Gości. Swoją obecnością zaszczyciła aleksandrowickie Święto Wójt Gminy Zabierzów, Elżbieta Burtan. Miłym akcentem było wręczenie przez Radę Sołecką i Zarząd Klubu Sportowego „Topór Aleksandrowice” pamiątkowych podziękowań osobom wspomagającym organizację zajęć kulturalnych i sportowych dzieci i młodzieży oraz wspierającym społeczne inicjatywy mieszkańców Aleksandrowic.

Kolejnym punktem imprezy był występ dzieci uczęszczających do świetlicy środowiskowej „Skowronek” w Aleksandrowicach pt. ,,Bajka o smutnym smoku wawelskim” pod kierunkiem Barbary Rusinek. Przedstawienie wprowadziło zebranych w klimat znanych krakowskich legend. Po spektaklu został rozstrzygnięty tradycyjny konkurs na ,,Najpiękniejszy aleksandrowicki wianek”. Kolejną atrakcję przygotował Tomasz Soja, który swoimi świetnymi sztuczkami magicznymi zaintrygował zebranych gości.

dsc 0241Wreszcie przyszedł czas na zabawę taneczną. W tym roku do tańca przygrywał zespół muzyczny ,,Pasiaki”. W rytmie znanych przebojów, zarówno tych sprzed lat jak i współczesnych, zabawa i tańce trwały do późnych godzin nocnych.

                      Tekst: Barbara Rusinek

                      Zdjęcia: Anna Rusinek